GREENWATT ENERJİ A.Ş.

Termografi Hizmetleri

Fotovoltaik sistemler, bireyler ve müşterilerin maksimum şekilde faydalanması ve en iyi şekilde beslenmesi için optimum durumda olmalıdır. Burada söz konusu olan sadece planlama ve kurulum çalışmaları değildir. Güneş hücrelerinin ve tüm sistemin kontrolü de zorunludur. Gizli kusurlar ve arızalar termal kamera ile sorunsuz bir şekilde tespit edilebilir. Uzmanlar ve bireyler tarafından gerçekleştirilen incelemede en iyi destek.

Bireyler, kamuya açık tesisler ve şirketler fotovoltaik sistem aracılığıyla enerji üretimine her geçen gün daha fazla önem veriyor. Sonuç olarak, güneş enerjisi sınırsız şekilde kullanımımıza sunulmuştur ve çok temiz bir enerji kaynağıdır. Elektriğini bir güneş enerjisi sisteminden sağlayan hiç kimsenin fiyat artışlarından korkmasına gerek yok. Tabii ki sağlanan avantajlardan optimum şekilde faydalanabilmek için güneş hücreleri ve tüm fotovoltaik sistem en iyi durumda olmalıdır. Bu nedenle henüz kurulum aşamasında ayrıntılı dokümantasyona büyük önem verilmesi gerekir. Sonuçta, kullanıcılar sistemlerinin sorunsuz bir şekilde çalıştığından emin olmak isterler. Bir süre sonra sorunlar ortaya çıktığı takdirde ayrıca tam bir inceleme ve hata yeri tespiti gerekir. Bir garanti kontrolü, yani sistemin garanti sona ermeden kısa bir süre önce kontrolü de genelde istenen bir husustur.

Akıllı ve Etkin: Kızılötesi Kontrol

Bireysel kullanıcı veya hizmet sağlayıcı fark etmez: Bir fotovoltaik sistemin teknolojik kontrolünde sistemin en yeni durumda olmasını isteyen herkes bir termal kamera kullanmalıdır. Çünkü tek bir güneş hücresinin hatasız bir şekilde çalışmaması tüm sistemi olumsuz etkiler. Bağlantı kutuları, kablolar ve çeviricilerdeki arızalar veya düzgün bağlanmamış modüller de ciddi sonuçlara yol açabilir. Fakat bütün bu kusurların ortak bir noktası vardır. Bir sıcaklık farkı oluştururlar. Ve burada kızılötesi termografi devreye girer. Termal görüntülerin yardımıyla hata kaynağının nerede olduğu ayrıntılı bir şekilde gösterilir. Böylece bu hata çabucak giderilebilir ve büyük hasarlar veya enerji kayıpları önlenebilir. Güneş enerjisi sistemlerinin incelenmesindeki profesyoneller: Trotec’in IC serisi termal kameralardır. Çünkü burada hassas teknoloji, bir fotovoltaik sistemde sıcaklık farklarının tam olarak nerede oluştuğunu gösterir.
Hassas Teknoloji, Büyük Kapsama Alanı
Görüşün yeterli olmadığı yerlerde IC Serisi kızılötesi kameralar devreye girer. Bu cihazlar, en modern teknoloji sayesinde en düşük sıcaklık farklarının bile yerini tespit eder ve hassas ölçümler ve termografik gerçek zamanlı ölçüm kayıtları sunar. IC085LV termal kamera Trotec’in profesyonel termal kameralarından biridir. 1,1 mrad’lık yüksek geometrik çözünürlüğü ve 384 x 288’lik büyük kızılötesi sensörüyle ve 110.000’den fazla bağımsız sıcaklık ölçüm noktasıyla emrinizde ve bir fotovoltaik sistem incelenirken çok net termal görüntüler sağlar. 3,5 inç’lik hareketli bir LCD renkli ekrana sahiptir. Profesyonel dokümantasyon için diğer özelliklerinin yanı sıra gerçek görüntü kayıtları için entegre bir dijital kamera, bir fotoğraf lambası ve üst üste bindirilen kızılötesi ve gerçek görüntülerin gerçek zamanlı olarak görüntülenmesi için DuoVision fonksiyonu kullanımınıza sunulmuştur. Opsiyonel Bluetooth bağlantısı sayesinde kulaklık aracılığıyla kablosuz sesli yorumlar yapmak da mümkündür.

Tablet Formatında Kızılötesi Ölçüm Teknolojisi

Ticari uygulamalarda ayrıca AC080V termal kamera kullanımınıza sunulmuştur. Çünkü tablet ve termal kameradan oluşan kombinasyonla hizmet sağlayıcılar ve müşteriler genel bakışı korur. Düşük ısı farkları bile 5 inçlik büyük ve kolay anlaşılır dokunmatik ekranda bütün olarak ve hassas bir şekilde görüntülenir. AC080V termografi tableti, 19.200’den fazla sıcaklık ölçüm noktası ve 8 megapiksel çözünürlüğe sahip görüntüleriyle dikkat çeker. Tabii ki kızılötesi video kaydı yapmak da mümkündür. Ve bu görüntüler hızlı ve sorunsuz bir şekilde kablosuz olarak WLAN üzerinden bir bilgisayara aktarılabilir veya internete yüklenebilir.
AC080V’nin Avantajları
8 Megapiksel Dijital Kamera ve Gerçek Zamanlı Ölçüm Sayesinde Çok Net Termal Görüntüler

19.200’den Fazla Tam Radyometrik Ölçüm Noktası Sayesinde Tüm Görüntüde Hassas Sıcaklık Ölçümü

Yüksek Termik Hassasiyet

5″ Parlak Dokunmatik Ekran

Sağlam, Darbelere Karşı Korumalı Tasarım

WLAN Üzerinden Kablosuz Veri Transferi veya USB veya Bluetooth Üzerinden Veri Transferi

Teslimat Kapsamına Yüksek Kaliteli Bir Analiz Yazılımı Dahildir.